Onaconda Farr
Rodia szenátora , Epizód szerep: I. Rész, II. Rész
Rodia egyik legkiemelkedőbb politikusa a Köztársaság hanyatló korszakában. Gazdag vállalkozói családban született, szülei elismert iparmágnások voltak a bolygón, de még a Doldur szektorban is. Onaconda Farr már fiatalon poltikusi pályára lépett, apja támogatásával hamarosan tartományi képviselő lett. Szülei halála után a vállalkozásból meggazdagodott, így egyike lett a legbefolyásosabb rodiánoknak. 36 BBY-ben iparügyi miniszter lett, ám hivatását feladva később jelöltette magát szenátornak. 34 BBY-ben ezt a tisztséget el is nyerte, így tanácsadóival és embereivel együtt Coruscantra költözhetett.
Orn Free Taa, remekül megérezve, hogy a Rodia kiemelkedő fontosság bolygó, meghívta a Rim frakcióba Farrt, ezzel fontos személyt nyert meg. Több dologban is támogatta Valorum főkancellár javaslatait, valamint támogatta a Yinchorri bolygó elleni szankciókat. Részt vett a Kereskedelmi Szövetség által felügyelt útvonalak megadóztatásának terveiben, igyekezett úgy kialakítani a pénzviszonyokat és az adómértéket, hogy ez Rodiának minnél jobban kedvezzen. A HoloNet TV egy ízben leleplező holografikus részletet is közölt ellene, s emiatt többen megkritizálták a Core frakcióból. A 32 BBY-s Valorum elleni indítványt nem támogatta, ám ezúttal kisebbségbe került.
A szeparatista krízis idején Onaconda Farr a hadsereg felállításán ügyködött, ennek ellenére több ízben is kritizálta Palpatine főkancellár munkásságát. Habár végső esetben el tudta képzelni egy hadsereg felállítását, mégis tárgyalásokat sürgetett Dooku gróffal. A törvény megszavazása előtt olyan listát nyújtott be a főkancellári irodának, mely azoknak a szenátoroknak a nevét tartalmazta, akik valamilyen módon támogatták a szepratista mozgalmat. Ide tartozott a Lojalista Bizottság egyik tagja, Havriso Looruya, aki ezek után kénytelen volt lemondani. Onaconda Farr ezután megörökölte Looruya helyét, így Palpatine legbelsőbb körébe került. Farr továbbra is kiállt a hadsereg mellett, épp ezért mellette szavazott. Jelen volt annál a díszpáholynál, ahol a főkancellár figyelemmel kísérte a klónkatonák menetelését.
A Klón Háborúk idején leginkább kereskedelmi poszton tevékenykedett tovább, ő lett a Szenátusi Tevékenységi Albizottság a Koréliai Kereskedelmi Gerinc Védelméért nevű hivatal elnöke. Coruscanti pályafutása derékbe szakadt, amikor a durói vereség után kiderült, hogy a bolygó légköréhez kirendelt három Venator-osztályú csillagrombolók azért nem voltak ott, mert a térségért felelős isenói szenátort, Ronnet Coort a rodián lefizette, hogy a csatahajók az ő szülőboylgóját, Rodiát védjék. A szeparatista haderők Grievous tábornok vezetésével éppen ezért tudtak döntő győzelmet aratni. A szenátusi vizsgáló bizottság Farrt és Coort is felfüggesztették, s a főbolygón a lakosok szembefordultak a rodiánokkal. Onaconda Farr hazautazott szülőhazájába.
Habár a szenátusban népszerűtlen lett és a rodiánok is veszítettek presztízsükből, otthon hősként ünnepelték, állami kitüntetést is kapott. Ismét helyi politizálásba kezdett, a Birodalom egalakulása után se szigetelődött el. 17 BBY-ben az egyik főváros, Equator City kormányzója lett. Együttműködött a birodalmi szervekkel, hagyta, hogy a rodiáni bányásztelepek a moff kezébe kerüljenek. Kénytelen volt több gazdasági szankciót is bevezetni, amik népszerűtlenné tették. 13 BBY-ben távozni kényszerült, ezután pártlistáról a parlament képviselője lett, ám befolyása már csökkent. Jóval később jelentős szerepet vállalt a Birodalom elleni lázadásokban, ekkorra már vagyona nagy részét elveszítette. 5 ABY-ban, az Új Köztársaság megalakulásánál indult a szenátori választásokon, ám elfeldettségét már jól jelezte, hogy a voksoláson alig 1% szavazatot kapott, így a legfelsőbb protektortól nyugdíjazását kérte. Kudarca után visszavonult a közélettől.
|